Strony

wtorek, 17 stycznia 2017

Kołdra obciążeniowa - do czego służy i czy warto ją mieć?

Dzisiaj chcę Wam przestawić kołdrę dla dzieci, które potrzebują stymulacji sensorycznej (ale nie tylko, bo dla zdrowych dzieci kołdra też może przynieść spokojny sen jak również dobre rezultaty przynosi w leczeniu dorosłych zmagających się ze stresem, osób starszych - zmagających się z typowymi problemami wieku emerytalnego).
Kołdra sensoryczna obciąża dziecko (lub dorosłego) podczas snu, dzięki czemu człowiek jest wyciszone i rozluźnione. Jeśli dziecko jest nadpobudliwe, ma problemy z koncentracją lub ciężko przystosowuje się do nowego otoczenia to warto wypróbować kołderkę obciążeniową inaczej zwaną kołdrą sensoryczną.
Kołdra sensoryczna jest najczęściej wykorzystywaną pomocą w terapii integracji sensorycznej. Kołdra sensoryczna uszyta jest z bawełnianych materiałów, nie spełnia funkcji termicznych tylko obciążeniową. Kołdrę można stosować przez cały rok, również w okresie letnim podczas wysokich temperatur. Zachowuje komfort podczas snu i nie przegrzewa organizmu dziecka.
Jeśli zainteresował Was temat kołderki sensorycznej zajrzyjcie na stronę kolderka.net
Kołderki są szyte na indywidualne zamówienie i dobrane do wagi i wzrostu dziecka tak, żeby nie były zbyt małe, ale też, żeby nie były zbyt ciężkie. Kołdra obciążeniowa powinna stanowić 10% wagi ciała dziecka, a jej długość powinna być ok. 20cm większa od jego wzrostu. Takie parametry zapewnią najlepszą skuteczność sensorycznych właściwości kołderki, czyli odpowiednie oddziaływanie na układ prioreceptywny.
Dobra kołdra sensoryczna to taka, która stworzona jest z wysokiej jakości nietoksycznego i antyalergicznego materiału. Wypełniona odpowiednim włóknem szklanym (nigdy ryżem czy innymi organicznymi produktami). Sam szew powinien być mocny i drobny, by wypełnienie nie mogło wydostać się na zewnątrz.

Przykładowe zdjęcia kołderek (wybór wzorów dowolny z dostępnych materiałów)

kołderki obciążeniowe znajdziecie też na facebooku
Jeśli chcecie wiedzieć więcej na ten temat zajrzyjcie tu

3 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. U mnie w domu obyło się bez tej kołdry więc dodatkowa stymulacja nie była potrzebna. Teraz dzieci mają do dyspozycji kołdrę całoroczną https://senpo.pl/koldry/koldry-naturalne/caloroczne-koldry-naturalne/ i wiem, że są bardzo z niej zadowolone.

    OdpowiedzUsuń
  3. Będziecie też wybierać odpowiednią pościel? Jeżeli tak to warto znać takie miejsca jak https://dekorativa.pl

    OdpowiedzUsuń