niedziela, 23 marca 2014

Uszy też są ważne

Wiele mówi się o ząbkach dziecka o ich ząbkowaniu objawach, problemach. Potem o samej pielęgnacji, mnie już poświęca się na czasu na temat uszek.
Bądź co bądź jest to ważny temat ze względu na to, że u dzieci szybko może dojść do problemów z uszkami trzeba o nie dbać. Niektórzy się boją, nie wiedzą jak - patyczki higieniczne nie są najbezpieczniejszą formą przy maluszkach. Trzeba pamiętać o tym, że nie można włożyć ich zbyt głęboko by nie uszkodzić błony bębenkowej w uchu. Najlepiej czyścić to co już widoczne jest gołym okiem, bo ucho u dziecka jest tak skonstruowane, że samo wydziela to co trzeba wyczyścić by nam rodzicom było łatwiej. Ot taka mądra natura :)
Jest sposób na zdrowe i czyste uszak Baby Cap płyn, który usuwa zanieczyszczenia.
Instrukcja użycia jest bardzo prosta w zestawie znajduje się bawełniana myjka na palec. Psikamy Baby Cap albo na myjkę, albo bezpośrednio do uszka i przecieramy je. Czynność powtarzamy przy drugim uszku :)
Baby Cap można stosować już u niemowląt powyżej 3 miesiąca życia. Jest to naturalny spray, który rozpuszcza woskowinę, a dzięki myjce w łatwy sposób można ją usunąć. Myjka jest wielorazowego użytku wystarczy ją wyprać.
Kolejnym atutem preparatu jest to, że nie tylko czyści, ale nawilża też kanał słuchowy dzięki czemu nie gromadzi się w nim tak wiele woskowiny.
Baby Cap można stosować już na problemy z woskowina uszną u dzieci lub profilaktycznie. U nas trochę wydzieliny jest, ale czyścimy ją co kilka dni dzięki preparatowi mamy jeszcze nawilżone uszka.
Ogólnie jestem na tak jedyne co to według zaleceń lepiej psiknąć do uszka bezpośrednio preparat ja wole jednak psiknąć go na myjkę a następnie umyć nią uszka.
Po za tym Nataniel wcale nie protestował przy takim sposobie mycia uszek wręcz był zaciekawiony co robię ;)

Wraz z Baby Cap dotarła do nas fajna ulotka i kredki :) akurat na pierwsze malunki Nataniela, bo ostatnio zaczyna się tworzenie ;)


Tu taki fajny wierszyk z ulotki szczerze nie wiem co bym zrobiła jak bym uszkodziła Natanielowi do krwi uszko to już trzeba być chyba dość nie delikatnym w czyszczeniu, ewentualnie nie wiedzieć jak się to robi.


Zawartość opakowania Baby Cap, płyn,ulotka i myjka


Baby Cap jest bardzo wydajny wystarczy dwa psiknięcia i uszka są już czyste (chociaż według ulotki można psiknąć dwa razy ja nie widziałam takiej potrzeby) profilaktycznie wystarczy stosować od 1 do 2 razy na tydzień. Producent zaleca też rozpylenie preparatu przed kąpielą w basenie lub innym akwenie wodnym.
Skład Baby Cap: farmaceutyczny squalan, farmaceutyczny olej z oliwek, farmaceutyczny olejek miętowy. Już po samym składzie można się domyślić, że preparat jest o konsystencji oleistej co na dłużej pozostawia uszy nawilżone.
Serię innych produktów do higieny uszu i nie tylko znajdziecie TU

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz