niedziela, 10 sierpnia 2014

Blogowa książka i nie tylko

Dzisiaj chcę pokazać Wam niezwykłą książkę. Książkę stworzoną przez blogerów dla dzieci. Znajdziecie w niej opowiadania, które pomogą Waszym dzieciom zrozumieć różne sytuacje, które zdarzają się w życiu. Według mnie sam pomysł stworzenia takiej książki jest warty uwagi, sama książka ma bardzo ładną oprawę graficzną, jest czytelna i ciekawa.
Polecam szczególnie dzieciom, które zaczynają zadawać pytania: a dlaczego? a czemu? a po co? ;)
Oprócz książeczki na końcu znaleźliśmy jeszcze jedną ;) do książki dołączona jest również płyta z bajeczkami :) dlatego jeśli Wasze pociechy lubią słuchać bajek to w takim wykonaniu na pewno im się spodobają. Gdy akurat nie macie czasu im poczytać też możecie włączyć płytę :)
płyta


Otrzymaliśmy jeszcze od Dodo4story CD - ROM. Póki co sama go przejrzałam, bo Nataniel jeszcze za mały na takie ćwiczenia, ale jestem mile zaskoczona. Program działa bez zarzutów. Jest to pierwsza interaktywna książka z cyklu DBAJki - GADajki, która została stworzona z myślą o usprawnieniu mowy dziecka. Dzięki niej dzieci wykonują ćwiczenia logopedyczne i nie nudzą się przy tym, ba nawet uczą się nie wiedząc o tym ;)
Takie płyty powinny być stosowane w gabinetach logopedycznych jak i na zajęciach wyrównawczych w szkole, jak dla mnie płyta warta uwagi szczególnie dla rodziców dzieci, które mają trudności z wymową. Bo im wcześniej zacznie się ćwiczyć tym szybciej dziecko wyjdzie z tych trudności, a Rr.romek i Rrradek to super pomoc w takich przypadkach.
Ta płyta jak sama nazwa wskazuje pomaga w usprawnieniu głoski "R" czyli tej najcześciej problemowej u dzieci.
Zaglądajcie na stronkę tam znajdziecie na inne ciekawe propozycje książeczek :)


Przypominam Wam też, że identyczny zestaw możecie wygrał w konkursie charytatywnym śpieszcie się ze zgłoszeniami, bo czas tylko do jutra do 23:59

1 komentarz:

  1. Też posiadam ten komplecik i zarówno książeczka jak i płytka są rewelacyjne, pomagają dziecku zrozumieć świat.

    OdpowiedzUsuń