piątek, 6 czerwca 2014

Cykl czytaj dziecku część 5

Ostatnio kilka razy nie było postów z cyklu czytaj dziecku. Tyle się działo, że nie mieliśmy czasu na kolejne posty, ale już nadrabiamy i mam nadzieję, że teraz znów przez jakiś czas cykle będą regularnie publikowane co piątek :)
Dzisiaj chcemy Wam pokazać książeczkę, która zachwyciła Nataniela. Nie tekstem, bo jest pewnie jeszcze za trudny dla niego by zrozumiał o co chodzi, ale ze względu na zdjęcia, które są w książce.
Jak dla mnie książka idealna dla dzieci w wieku szkolnym, opowiada o koniach biłgorajskich. Jest w niej trochę historii, opis rasy i różne ciekawostki.
Nataniel chętnie ogląda zdjęcia koników, pokazuje mu tłumaczę co się na każdym dzieje. Warto od małego uczyć dziecka szacunku do natury i do zwierząt.
Książeczka wydawnictwa Omnibus to świetna lektura. Już niebawem kolejna książeczka z tej serii, a także inne. Warto zapoznać się z ofertą wydawnictwa, bo mają na prawdę fajne tytuły.


Czytajcie z nami, czytanie rozwija wyobraźnie i mowę dziecka :)Uwielbiam czytać z Natanielem, bo wiem, że w przyszłości to zaowocuje. Mam nadzieję, że i Wy czytacie swoim dzieciom i znajdziecie nowe propozycje książkowe w naszych cyklach :)

3 komentarze:

 1. Ja teź chciałabym czytać Alankowi ale niestety on ani minutki nie usiedzi na miejscu :-(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To siądź sobie gdzieś koło niego jak się bawi czy coś robi i zacznij czytać myślę, że za którymś razem z kolej się zainteresuje i sam przyjdzie :)
   U nas nie ma tego problemu, chociaż długo Nataniel też nie wytrzyma, ale krótkie książeczki udaje się przeczytać i pooglądać :)

   Usuń
  2. Coraz częściej tak właśnie robie i może kiedyś sam przybiegnie z książeczką żebym mu poczytała...

   Usuń