środa, 25 czerwca 2014

10 filmów, które warto obejrzeć część 2

Wpis o filmach, które warto obejrzeć cieszył się popularnością, więc mam dla Was kolejne 10 filmów, które moim zdaniem warto obejrzeć. Wniosą one na pewno coś w Wasze życie czasami będzie to zatrzymanie się nad życiem codziennym i uświadomienie sobie, że to co robimy ma sens, czasem będą to filmy poruszające duszę i serce, a czasem filmy, z których można czerpać siłę do walki z przeciwnościami.

1) Gdzie jest moje dziecko - film oparty na matczynej miłości, przeczuciach. Gdyby nie upór matki pewnie żyła by do końca życia z przekonaniem, że jej dziecko zmarło przy porodzie, ale jak potoczyło się wszystko na prawdę? Koniecznie zobaczcie sami ile matka, może zrobić by odzyskać własne dziecko!

2) Miłość znajdzie swój dom - film o czasach w, których kobiety dopiero zaczynały pracę w takich zawodach jak lekarz mimo odległych czasów film opowiada również o teraźniejszości. Uczucia jakie towarzyszą głównej bohaterce, zwroty akcji i miłość to główny powód dla, którego warto zobaczyć ten film.

3) Szczęściarz - ekranizacja powieści mojego ulubionego autora N. Sparksa. Film warty uwagi ze względu na to, że miłość nie zawsze jest łatwa, ale w końcu dla każdego przychodzi czas w, którym może odpocząć w ramionach ukochanej osoby, po wcześniejszych zawodach miłosnych.

4) Kamerdyner - film oparty na faktach, poruszający serce. Opowiada o czarnym chłopcu, który w raz z rodzicami był niewolnikiem, ale jego życie z czasem się zmienia, obkupione jest to ciężką pracą, ale pod koniec życia zyskuje w końcu prawdziwą wolność.

5) Pożegnanie z niewinnością - dlaczego warto mieć kontrole nad tym co dzieci robią w wirtualnym świecie. Film oparty na faktach, 14 - latka poznaje przystojnego 16 - latka na czacie, zakochuje się, a potem... zdarza się nieprzewidziany zwrot akcji. Ciężkie przeżycie, które odbija się cieniem na całej rodzinie.

6) Marzyciel - film opowiadający o powstaniu "Piotrusia Pana", o dziwo nie opowiada o szczęśliwym dzieciństwie, a o wzlotach i upadkach życia codziennego i właśnie dzięki temu powstała bajka znana i lubiana do dziś na całym świecie.

7) List w butelce - film dla romantyków, który nie kończy się szablonowo. Jest to film, którego szybko się nie zapomina, jest w nim coś o czym chcesz pamiętać. Miłość ukazana w tym filmie nie jest miłością łatwą, ale piękną.

8) Ostatnia piosenka - kolejny film oparty na powieści Nicholasa Sparksa i kolejny, który warto obejrzeć. Niby opowiada o uczuciach z młodzieńczych lat, ale nie tylko ten wątek filmu jest ważny, uczy szacunku, przyjaźni i przebaczania. Warto poświęcić swój czas na obejrzenie tego filmu nawet jak już nie jesteśmy młodzieżą ;)

9) Bez mojej zgody - film o chorobie, marzeniach i scaleniu rodziny. Film o trudnej tematyce, ale warty obejrzenia by zmierzyć się z tym jak my postrzegamy takie osoby.

10) Jutro - kiedy zaczęła się wojna - znów kolejny film o młodzieży, zaczyna się beztrosko, ale kończy się dość nietypowo, na pewno nie tak jak byśmy się tego spodziewali. I pozostawia pewną nutkę zastanowienia, a co ja bym zrobiła w takiej sytuacji...

Kolejność przypadkowa. Wszystkie podane na liście filmy są warte obejrzenia.
Oglądaliście któryś z nich? Jeśli tak, podobały Wam się te filmy tak jak mi?

4 komentarze:

 1. Taak filmy oparte na powieściach Nicholasa Sparksa oglądałam i każdy zostawił ślad w pamięci. Są super. Resztę tutaj opisanych na pewno w wolnym czasie obejrzę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Filmy na podstawie książek Sparksa są wspaniałe jak dla mnie. Wyszła nowa książka więc muszę ją kupić ;) bo reszta już przeczytana :) i czekam jak ktoś znów postanowi na podstawie którejś nakręcić film, bo jeszcze trochę ich zostało.

   Usuń
 2. Kilku nie widziałam , a Twoje recenzje mnie zaciekawiły więc na pewno obejrzę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że spodobają Ci się tak jak mi :)

   Usuń