piątek, 30 sierpnia 2019

Początek roku szkolnego, co z ubezpieczeniem?

Każdy z rodziców wie, że wraz z początkiem roku szkolnego przychodzi czas na podjęcie decyzji co do ubezpieczenia dziecka. Kiedyś trzeba było takie ubezpieczenie wykupić grupowo w szkole, dzisiaj nie jest już to konieczne i
dzięki temu możemy znaleźć o wiele lepszą ofertę.
Często wraz z poczatkiem roku szkolnego w internecie huczy od pytań rodziców "Czy wybór ubezpieczenia NNW oferowanego w szkole, to najlepsze rozwiązanie dla mojego dziecka?"
Kiedy rusza szkoła lub przedszkole żaden rodzic nie narzeka na nadmiar wolnego czasu. Dlatego wielu rodziców wybiera szkolną ofertę ubezpieczenia dla uczniów, żeby mieć problem z głowy. Inni, ci bardziej drobiazgowi rodzice pomyślą, że przecież ubezpieczenie proponowane przez szkołę powinno być korzystne, bo jest grupowe, czyli negocjowane dla wszystkich uczniów czy przedszkolaków. Dlatego też jest to zapewne najlepsza oferta. 
Niestety jest to bardzo mylące myślenie. Jest to totalny mit, że ubezpieczenie Waszych pociech proponowane przez szkołę lub przedszkole będzie atrakcyjne. Wystarczy wpisać odpowiednie hasła do przeglądarki, by się przekonać jak szybko ów mit upada. Ubezpieczenie szkolne potrafi być nawet dwukrotnie droższe od ubezpieczenia NNW dla dzieci dostępne online. Żeby się o tym przekonać warto porównać ubezpieczenia. I nie piszmy tu tylko o cenie danego ubezpieczenia, ale sprawdźmy też co w danej kwocie się zawiera. Bo cena proponowanego grupowego ubezpieczenia w szkole może się nie wiele różnić od tego znalezionego w internecie, ale już zakres tego ubezpieczenia może się różnić kolosalnie.
Zapytacie jak porównać atrakcyjność ofert ubezpieczenia NNW dla dzieci - nic prostszego możecie wejść w poniższy link portbroker.pl
Jeśli martwicie się o czas, że w szkole tylko zapłacicie za ubezpieczenie i nic więcej Was nie interesuje, to zakup ubezpieczenia online trwa tylko chwilę wystarczy wpisać kilka niezbędnych danych, opłacić ubezpieczenie online i gotowe. Jeżeli macie więcej niż jedno dziecko, to odpada dostarczanie składki do różnych opiekunów, bo w jednym miejscu ubezpieczysz online całe swoje potomstwo, od przedszkolaka po studenta :)
Ważne jest też to, że gdy ubezpieczymy nasze dzieci online otrzymujemy natychmiast mailowo certyfikat potwierdzający zawarcie ubezpieczenia NNW. Nie musimy prosić o numer polisy wychowawcy klasy, gdy dojdzie do wypadku i trzeba zgłosić zdarzenie do ubezpieczyciela. Albo gdy chcemy wysłać nasze dziecko na kolonie i trzeba potwierdzić zawarcie ubezpieczenia NNW dla przyszłego kolonisty. Mamy certyfikat na mailu i już.
Można długo wymieniać zalety ubezpieczeń NNW zawieranych przez internet. Pamiętajcie też, że oferty online mają więcej wariantów niż oferty przedstawiane w szkołach lub przedszkolach dzięki czemu pozwalają rodzicom lepiej dopasować zakres ochrony do indywidualnych cech swojego dziecka i potrzeb. Warto jednak zwrócić uwagę na jeden element ubezpieczenia NNW dla dzieci, którego nie znajdziemy w szkolnych ofertach czyli na pomoc prawną. Pomoc prawną otrzymuje rodzic, gdy dojdzie do wypadku dziecka. Obejmuje ona czynności związane ze zgłoszeniem szkody do ubezpieczyciela i dalszą procedurą, aż do uzyskania pełnego odszkodowania. Zatem pomoc prawna pozwala powierzyć prowadzenie sprawy o odszkodowanie specjaliście i daje rodzicom dodatkowy czas, by zająć się leczeniem dziecka. Ponadto przy pomocy prawnej jest większa możliwość wypłacenia dobrej sumy odszkodowania, a nie zaniżonej jak to często się zdarza zgłaszając szkodę indywidualnie.
Ja odkąd Nataniel poszedł do przedszkola ubezpieczenie wykupuje online. Jest to na prawdę proste i zajmuje minimalną ilość czasu :)
Także kochani rodzice nie zostawiajcie ubezpieczenia swojego dziecka losowi, sami zaangażujcie się w dobranie oferty idealnej dla Was, bo kto jak nie Wy znacie swoje dziecko najlepiej :)
https://fundacja.portbroker.pl/form

14 komentarzy:

 1. My na https://rankomat.pl/ znaleźliśmy niedrogie ubezpieczenie szkolne NNW. Na to w szkole nie ma co liczyć. Kiedyś córka wybiła sobie palec to przyznali jej 100zł odszkodowania... wstyd o takie pieniądze walczyć. NNW jest lepszym rozwiązaniem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem pod wrażeniem. Świetny artykuł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moim zdaniem niestety ubezpieczenie w szkole to najbardziej podstawowy pakiet i warto ubezpieczyć dziecko samemu. My zdecydowaliśmy się na takie ubezpieczenie. Każdy członek naszej rodziny ubezpieczony jest indywidualnie. Osobiście wszystkie ubezpieczenia znalazłam przez https://www.mfind.pl/ musiałam porównać, aby wyjść finansowo najkorzystniej przy odpowiednim pakiecie ubezpieczeń. Lepiej dmuchać na zimne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie warto ubezpieczyć się samemu i porównać oferty. Przeglądarki z porównywarkami są do tego najlepszą formą, bo można zaoszczędzić czas i wybrać coś wartego uwagi.

   Usuń
 4. Super wpis. Pozdrawiam i czekam na więcej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo interesujące. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawie napisane. Jestem pod wielkim wrażaniem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajny wpis. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajny wpis. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Na dobrą sprawę ubezpieczenie szkolne jest dość istotne i ja zawsze moje dzieci ubezpieczam. Jestem zdania, że tak jak napisano w https://kioskpolis.pl/co-obejmuje-ubezpieczenie-szkolne/ to warto jest wiedzieć co dane ubezpieczenie szkolne obejmuje.

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie wyobrażam sobie nie wykupić takiego ubezpieczenia, te może obejmować drogę do szkoły i też sam pobyt w szkole oczywiście, składki nie są duże. Możecie te wybrać z pomocą agencji ubezpieczeniowej. Tak na stronie http://ubezpieczeniagrabowski.pl/ znajdziecie taką pomoc.

  OdpowiedzUsuń