czwartek, 27 października 2016

Sposób na kreatywną zabawę i coś pysznego

Lubicie żelki?
My uwielbiamy :) Natanielkowa ciocia jak przyjeżdża z Niemiec to zawsze podrzucam nam jakąś paczuszkę Haribo. Ale wiadomo, że w tych kupnych żelkach jest sporo nie pożądanych składników.
Postanowiliśmy wypróbować przepis na naturalne żelki.
Szybki i łatwy, a do tego można wspólnie pobawić się z dzieckiem.
Wystarczy mieć silikonowe foremki, sok (najlepiej w kilku kolorach), żelatynę i jeśli ktoś lubi można dodać też miód. Będzie potrzebna jeszcze niewielka ilość wody i tyle. Prawda, że niewiele?
To zaczynamy żelatynę rozpuszczamy w wodzie, czekamy chwilę. Do osobnego naczynia wlewamy sok i mieszamy z miodem. Do garnka z wodą wlewamy pół szklanki - szklankę wody (w zależności od tego jaką chcecie zrobić porcję żelek) i podgrzewamy dodajemy do garnka żelatynę, mieszamy i później wymieszany sok z miodem. Mieszamy, ważne, żeby nie zagotować całości tylko rozmieszać ją na klarowny płyn.
Po ostygnięciu pozostaje przelać ją do foremek i włożyć do lodówki.
W oryginalnym przepisie pisało kilka godzin, ale Nataniel nie mógł się doczekać więc wyjęliśmy po jakiejś godzinie i były już dobre :)
Dobra rada: Żeby żelki łatwiej się wyjmowały najlepiej pojemnik po wyjęciu z lodówki na chwilę zamoczyć w ciepłej wodzie.
Smacznego :)
I gotowe 


Tak przy okazji jeśli widzicie u swojego dziecka zachowania z, którymi nie możecie sobie poradzić zajrzyjcie do psychoterapia.org

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz