czwartek, 23 października 2014

Bo czytanie jest ważne

Dzisiaj chcę przedstawić Wam książeczki o, których do tej pory słyszałam, ale nie mieliśmy ich w swoim zbiorze.
Dzięki wydawnictwu REA SJ poznaliśmy książeczki o Kajtusiu przesympatycznym małym chłopcu, który stawia czoła codziennym trudnością i nowym wyzwaniom. Do naszej domowej biblioteczki trafiły tytuły: Kajtuś na nocniczku, Kajtuś Opiekunka oraz Kajtuś zaginiona skarpetka. Natanielowi od razu spodobały się przygody Kajtusia. Pierwszą książeczkę, którą przeczytaliśmy była ta o nocniczku i mimo, że Nataniel już wie do czego służy nocnik to podczas czytania pokazywał na swój nocniczek i się cieszył. Książeczki są świetne, bo mają walory edukacyjne i pomagają małemu czytelnikowi zrozumieć sprawy, które są dla niego nowe lub których się boi. Dodatkowo aktywizują i pomagają w podejmowaniu nowych dziecięcych wyzwań :)
W stałej ofercie wydawnictwa jest sporo różnych tytułów o Kajtusiu myślę, że nie są to nasze ostatnie książeczki z tej serii, bo zarówno Natanielowi jak i mi bardzo się spodobały :)


 Niespodzianką dla nas była koszulka, którą Nataniel otrzymał :)


Wydawnictwo przygotowało też niespodziankę dla Was :) do zdobycia książeczka -rysowanie dla dzieci w wieku 3 lat (wkrótce mikołaj więc nawet jak sami nie macie takich dzieciaków warto wziąć udział i sprezentować książeczkę jakiemuś małemu czytelnikowi :)

Więcej książeczek o Kajtusiu znajdziecie na stronie wydawnictwa


 I koniec książeczki ;)

Ale nawiązując do ostatniego wpisu o myciu ząbków zobaczcie Kajtuś myje ząbki


2 komentarze: