wtorek, 20 września 2016

Książki które warto czytać

Wczoraj listonosz przyniósł nam kilka książek które chcieli byśmy Wam pokazać.
Są to książki inne niż wszystkie. Uwrażliwiają dziecko na innych ludzi. Pokazują, że inny nie znaczy gorszy. Dzięki książce "widzieć uszami" w łatwy sposób można wytłumaczyć dziecku czemu niektórzy nie widzą, nie mają rąk czy są w widoczny sposób okaleczeni. Można też przeczytać o emocjach dzieci, które są wyśmiewane i wytykane palcami, bo są inne. Inne nie ze swojej winy, a z winy choroby czy nieszczęśliwego wypadku.
Kolejna książka to "Dlaczego Filonek?" dzięki, które można uwrażliwić dzieci na chorobę jaką jest cukrzyca. Jest też idealna dla dziecka, które samo zmaga się z tą chorobą pokazuje, że nie jest gorsze od reszty dzieci. Więcej o tej książce pisałam TU
Dla mnie są to książki, które powinny być promowane i mieć wpływ na dzieci i ich rodziców. Sama czytając "widzieć uszami" z Natanielem byłam wzruszona kilkoma tekstami.
Właśnie w taki sposób można uwrażliwiać dzieci na choroby innych, pokazać im, rozmawiać z nimi, że nie jest to nic złego, że nie jest to wina danej osoby, że tak wygląda, mówi, nie widzi czy ma jakąkolwiek inną wadę.
Ostatnia książka to siedem dreszczowych dni. Nataniel otworzył ją i mówi, że jest do szkoły. A to wszystko z racji tego, że w środku nie ma kolorowych obrazków są tylko czarno - białe i sporo tekstu. Książka na pewno jest fajną pomocą dla dzieci uczących się czytać, bo ma duże litery i jest bardzo przejrzysta w środku. Jest to książka na długie jesienne wieczory, którą na pewno będziemy czytać.
Póki co przeczytaliśmy "widzieć uszami" i "Dlaczego Filonek" i bardzo polecam Wam również zapoznać się z tymi pozycjami i mieć je w swojej biblioteczce.
Mam nadzieję, że będą powstawać kolejne książki z tej serii, które będą wspierać empatię i zrozumienie w naszych dzieciach.
Książkę "widzieć uszami" możecie nabyć TU jej cena jest na prawdę nie wielka w stosunku do tego co może wnieść w wychowanie dziecka.
Książkę czyta się jednym tchem :)
Kolejną książkę "Dlaczego Filonek" możecie nabyć TU cena jest taka sama jak powyższej książki.
Dziękujemy wydawnictwu Omnibus za poszerzenie naszej biblioteczki i za książki, które uczą :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz