czwartek, 11 lutego 2016

Pedicul Hermal i wsza ucieka

„Wszy z głowy
Wszawica u dzieci to problem, który wraca jak bumerang, w szczególności po feriach czy też wakacjach. Nadal jednak rodzice wstydzą się o tym mówić. A przecież wszy to nie wstyd! Wstydem jest natomiast niezajęcie się tą chorobą. Czemu boimy się mówić o tym problemie i prosić o pomoc? Przyjęło się, że wszawica dotyczy osób, które nie dbają o higienę oraz osób biednych – to całkowity mit! Ten pasożyt może bytować na każdym rodzaju ludzkiej skóry głowy lub włosach, a wbrew pozorom pozbycie się wszy jest bardzo szybkie i łatwe.
Jednak zanim zajmiemy się leczeniem, musimy poznać naszego wroga. Wszy głowowe to pasożytnicze owady bytujące na owłosionej skórze głowy człowieka, które powodują wszawicę. Co ważne, wszami nie zarazimy się od naszych zwierząt. Głównym objawem tej choroby jest świąd, a więc i drapanie głowy. Wszy widoczne są gołym okiem. Są to płaskie owady wielkości ziarenka sezamu, które nie potrafią latać ani skakać. Możemy się więc nimi zarazić przez bezpośredni kontakt z chorą osobą, np. poprzez zetknięcie się włosów, a do takich sytuacji dochodzi często podczas zabaw czy wspólnego odpoczynku. Z tego powodu najbardziej narażone na wszawice są dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Do zakażenia może dojść niestety również w sposób pośredni. Dzieje się tak wtedy, gdy korzystamy z grzebieni, czapek czy ręczników, których używała osoba chora, ponieważ wszy poszukując nowych żywicieli, przechodzą ze skóry głowy na różne przedmioty. Pamiętajmy jednak, że wesz bez człowieka może przeżyć od jednego do dwóch dni.
Pozostaje pytanie jak walczyć z wszami? Najłatwiejszym, ale i najskuteczniejszym oraz najszybszym sposobem jest skorzystanie z preparatów dostępnych w aptekach, np. płynu Pedicul Hermal. Preparat wystarczy zaaplikować na suche włosy aż do całkowitego zwilżenia włosów oraz skóry głowy i pozostawić na minimum 10 minut. Ważne, by widząc wszy u domowników zadziałać natychmiastowo. Każda zwłoka może powodować zarażenie wszawicą kolejnych osób, w tym również kolegów i koleżanek naszych dzieci. Pamiętajmy też o poinformowaniu dyrekcji szkoły. Bo wszy to nie wstyd i musimy z nimi walczyć!”

Tak wygląda preparat, który wystarczy dla całej rodziny jeśli mają krótkie lub średniej długość włosy. Jeśli są długie będzie potrzeba trochę więcej preparatu.


Więcej o preparacie oraz możliwość jego zakupu na stronie wszopedia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz