poniedziałek, 7 kwietnia 2014

10 filmów, które warto obejrzeć

Dzisiaj wpis nieco inny. Chociaż pokrewnie z tematyką rodzicielstwa związany. Chciałam Wam przedstawić moje top 10 filmów, które warto obejrzeć. Są to filmy, których na pewno od razu po obejrzeniu nie zapomnicie. Filmy, które wkradają się w serce, każą przemyśleć swoje życie.
Wybaczcie, że nie będę wstawiała plakatów, czy zdjęć. Po prostu w skrócie je opiszę.

Kolejność przypadkowa :)

1) Szkoła uczuć - mimo, że w filmie główną rolę grają nastolatkowie, nie jest to film tylko dla nastolatków. Film dla każdego o sile miłości, o odwadze i życiu.
Film do, którego wracałam już kilka razy i zawsze odkrywałam w nim coś pięknego, coś nowego.

2) Saving Mr Banks - starsza Pani, która utrudnia Disneyowi uzyskanie praw do zekranizowania jej powie sci i dla niektórych może to tyle, ale jeśli będziecie uważnie oglądać dowiecie się, że film ma drugie dno. Nie ma co winić starszej Pani, że jest taka jaka jest jej wspomnienia są za razem piękne jak i dramatyczne.

3) W pogoni za szczęściem - film o ojcowstwie, o tym, że nawet w krytycznych sytuacjach można być dobrym ojcem i o tym, że życie może obrócić się o 180 stopni dzięki wytrwałości i dążeniu do celu.

4) The Tall man - film, który obejrzałam wczoraj i który zainspirował mnie do napisania tego postu. Do końca będziecie się zastanawiać kto jest po dobrej, a kto po złej stronie. Film uświadamiający bezinteresowność i chęć niesienia pomocy dzieciom z miejsc w których nie miały by przyszłości.

5) Hachiko - trochę zmiana tematu. Tym razem film o wierności, wierności psa do właściciela. Dzięki temu dowiecie się jak ludzie przechodzą obok nad śmiercią bliskich i zaczynają żyć dalej, a jak podchodzi do tego pies. Wzruszający (miejcie pod ręką chusteczki).

6) October Baby - film o adopcji, o przebaczeniu i życiu młodej dziewczyny, która próbuje zrozumieć swoją biologiczną matkę.

7) Sweet November - tu poczujecie miłość przeplecioną z nieuleczalną chorobą, smutek i radość, śmiech i łzy. Film pokazuje, że warto kochać najmocniej jak się potrafi chociaż przez chwilę. Chusteczki obowiązkowe ;)

8) Próba ognia (dla niektórych znany bardziej jako fireproof) - film o małżeństwie, które się rozpada, o przetrwaniu, o wierze i o powrocie do wielkiej miłości. Film może być pokazywany jako terapeutyczny dla małżeństw, które nie widzą już sensu istnienia. Sens jest zależy tylko jak na to spojrzycie. Tu chusteczki też dla niektórych będą wskazane ;)

9) Chłopiec w pasiastej piżamie - akcja filmu toczy się w czasie II wojny Światowej, nienawiść, obóz koncentracyjny, zadufany esesman, który traci dziecko w obozie, którym sam nadzorował. Dzieci nie imają się świata dorosłego one, żyją własnym życiem dlatego Niemiecki chłopiec bawił się z Żydowskim chłopcem - poniósł za to wysoką cenę, nieświadomy tego co go czeka.

10) P. S. I love you - film ponad granice śmierci, okazuje się, że jeśli się kogoś na prawdę kocha można zrobić dla niego coś niesamowitego. Po śmierci ukochanej osoby zostaje ból i .... okazuje się, że ta osoba zostawiła nam listy, które o dziwo trafiają do naszej skrzynki. Film warty uwagi ze względu na ciekawe podejście do tematu i lekkie kino, ale wcale nie lekkomyślne.


To tylko 10 filmów, na mojej liście jest ich o wiele, wiele więcej. Za jakiś czas przedstawie Wam kolejną 10. Myślę, że tak jak i dobrymi książkami tak i dobrymi filmami warto się dzielić. Wnoszą one coś nowego w nasze życie, trzeba się nad nimi na chwilę zatrzymać,przemyśleć ich sens.

Oglądaliście te filmy?
Który z nich najbardziej przypadł Wam do gustu?

5 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. To resztę też warto obejrzeć :) a jak 1 i 3 Ci się podobało?

   Usuń
 2. Widze, że mamy podobne gusta :) większość z tych filmów widziałam po kilka razy i mogę oglądnąć jeszcze raz...najlepsze jak dla mnie 'pursuit of happiness' ( w pogoni za szczęściem) piękny film naprawdę...kto nie widział polecam baaaardzo :) dodam tylko, że Will Smith gra tam główną rolę z własnym synem :):) polecam :)

  Chłopiec w pasiastej piżamie jeden z piękniejszych filmów jaki widziałam...polecam bardzo.

  Ze swojej strony dodam jeszcze Zieloną Milę...klasyk ale film naprawdę godny polecenia, chociaż zapewne już wiele osób go widziało :)
  "The Last Song" film trochę młodzieżowy ale piękny :)
  "Oszukana" cudowny film, wzrusza i szokuje...naprawdę dobry, polecam.

  Póki co to tyle jak sobie przypomnę inne to dopiszę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a i jeszcze "Marzyciel" :) uwielbiam...taki magiczny :)

   Usuń
  2. To o tym, że w pogoni za szczęściem gra ojciec i syn nie wiedziałam ;)
   Marzyciel nie oglądałam muszę w takim razie nadrobić.
   Jeśli chodzi o Zieloną Milę w pełni się zgadzam, ale 10 mi nie starczyło ;) ja widziałam go 3 razy i dalej mnie zachwyca.
   Filmy, które są ekranizacją powieści Nicolasa Sparksa kocham tak jak i jego książki, chociaż czasem mi w nich brakuje czegoś więcej tak jak jest w książce ;) ale jestem ich fantą czekam na kolejne, bo do tej pory obejrzałam już wszystkie ;) ale w kolejnej top 10 nie zawaham się dodać kolejnych wspaniałych propozycji tym razem znalazła się tylko Szkoła uczuć z tego repertuaru, ale jest ich więcej.

   Usuń