wtorek, 15 października 2019

Tajemnicza paczka

Niedawno pokazałam Wam na fb zawiniątko w różowym papierze i napisałam, że niebawem napisze co się w nim kryło. Zacznę od tego, że to było mega zaskoczenie odebrać tą paczuszkę, bo się jej wcale nie spodziewałam.
W środku było to co lubię czyli uwaga - książka :)
Zaskoczona byłam też dlatego, że akurat tą książkę wymieniłam z punktów na portalu https://czytampierwszy.pl/ tylko na wersję przedpremierową jeszcze przed koretką. Ale mimo wszystko bardzo mi miło,że wydawnictwo o mnie pamiętało, bo oprócz książki był bardzo ładnie wydany list i ramka z pięknym przekazem :)
Teraz  kilka słów o książce. Początek jakoś mi nie bardzo przypadł do gustu, ale im dalej czytałam tym książka była bardziej ciekawa. Ja już tak mam, że interesują mnie wątki II Wojny Światowej więc jak akcja zaczyna krążyć wokół tych tematów to książka zaczyna mnie bardziej wciągać niż gdy czytam o współczesnych problemach głównej bohaterki.
W skrócie książka opowiada o losach trzech kobiet połączonych więzami krwi. Każda z nich kryje swoje sekrety i książka przeplata ich losy. Zsyłka na Syberię, Obóz koncentracyjny i współczesne czasy. Najmłodsza kobieta z rodu próbuje się dowiedzieć coś o męskiej części rodziny, ale jest zbywana różnymi historiami, które po latach odkrywa, że nie były prawdą. Dlaczego w tej rodzinie nie było mowy o mężczyznach, dlaczego wymazywano ich z pamięci i nie chciano, żeby prawda wyszła na jaw? O tym dowiecie się jeśli sami sięgniecie po książkę "matki i córki" Ałbeny Grabowskiej. Jeśli chociaż w małym stopniu lubicie czytać o ludzkich historiach, tego ile jest w stanie znieść człowiek by przetrwać to jest książka, którą śmiało możecie przeczytać.
Premiera książki już jutro więc możecie jutro ją kupić na pewno w większości księgarni :)
Torba Kącik Natanielkowej Mamy


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz