piątek, 24 listopada 2017

Święta coraz bliżej

Za równy miesiąc usiądziemy do Wigilijnego stołu. Zasiądziemy w ten wyjątkowy czas z rodziną. Jednak są osoby i dzieci, które nie mają rodziny lub zostały przez nią odrzucone. Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce pomaga właśnie takim dzieciom poczuć się radośnie w Święta i na co dzień. Niektóre dzieci nie marzą o drogich prezentach i bogato zastawionym stole, one marzą o ciepłym domu z rodzicami. Gdzie będą kochane i doceniane. Jeśli chcesz pomóc właśnie takim dzieciom zajrzyj na stronę stowarzyszenia pomóc można na różne sposoby. Możesz zostać wolontariuszem, rodzicem SOS, wspomóc dzieci w Polsce lub Afryce za pomocą darowizny, założyć zbiórkę. Jest jeszcze kilka innych ciekawych opcji wszystkiego dowiecie się wchodząc na stronę.

Kilka słów o samym stowarzyszeniu, zetknęłam się z tematyką stowarzyszenia już w czasie studiów, później przy pisaniu pracy licencjackiej i magisterskiej sięgnęłam po więcej informacji gdyż moje prace dotyczyły rodzicielstwa zastępczego.
Stowarzyszenie SOS Wioski Dzieciece jest częścią międzynarodowej organizacji SOS Children Villages, obecnej w 135 krajach świata od ponad 65 lat.Także jest to stowarzyszenie pręznie działające na rzecz dzieci
Pierwsza SOS Wioska Dziecięca powstała w 1949 roku w Austrii. Założył ją Hermann Gmeiner dla dzieci osieroconych podczas II wojny światowej. Zgodnie z ideą założyciela opieka w SOS Wioskach Dziecięcych ma charakter rodzinny. Po latach pomysł zaczęto wdrażać również w Polsce. Obecnie jest kilka takich wiosek w naszym kraju.


Pomoc dzieciom w Polsce:

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce pomaga dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz zagrożonym utratą opieki rodziców.
Organizujemy różnorodne formy pomocy dzieciom, aby jak najlepiej przygotować je do dorosłego życia.
W ramach opieki zastępczej funkcjonują: SOS Wioski Dziecięce, Programy dla Młodzieży i Rodzinne Domy Czasowego Pobytu. W ramach działań profilaktycznych prowadzimy Programy Umacniania Rodziny.

Stowarzyszenie zajmuje się bardzo ważną tematyką i za razem trudną. Dzieci odrzucone, pokrzywdzone przez los często stwarzają różne problemy wychowawcze, z którymi trzeba długo pracować by odeszły od nich lęki, bariery i złe nawyki.
Dlatego jeśli jesteście w stanie pomóc w jakikolwiek sposób właśnie w tym radosnym czasie oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia nie czekajcie i zróbcie to :)
Jeśli chcecie pomóc przekazując darowiznę o dowolnej przez Was wybranej kwocie zajrzyjcie tu
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz