poniedziałek, 11 maja 2015

Płodne czy nie płodne dzieci.pl

Właśnie jak to z tymi dniami jest? Sama przed ciążą wczytywałam się w wiele artykułów, żeby lepiej poznać swój organizm i myślę, że każda kobieta, która pragnie dziecka robi podobne ;) jednak wiele dziewczyn powinno poznać swój organizm dużo, dużo wcześniej niż przed zajściem w ciążę. Szkoły niestety tego nie uczą mimo, że przedmiot taki jak wychowanie do życia w rodzinie podobno jeszcze istnieje to wiele się na nim nie dowiedzą :D
Na przeciw temu wychodzi bardzo prosty kalkulator dni płodnych.W dzisiejszych czasach nawet dużo liczyć nie trzeba wystarczy wpisać odpowiednie daty i gotowe. Ale za czym o kalendarzu jeśli myślisz o dziecku pamiętaj o diecie. Wczytując się w różne artykuły odnalazłam wiele ciekawostek. Między innymi tą, że kwas foliowy powinny zażywać UWAGA nie tylko kobiety, ale też mężczyźni na kilka miesięcy przed planowanym zajściem w ciążę (ja wiem jak ktoś nie planuje to się do rady ni jak zastosuje, ale jeśli ktoś wyczekuje myślę, że zaszkodzić nie zaszkodzi spróbować). Po za tym my kobiety zaczynamy wtedy na pewno lepiej się odżywiać, ale nie zapomnijcie też o swoich partnerach w końcu to oni też pełnią tu ważną rolę :) no i najważniejsze by doszło do zapłodnienia nie ma co myśleć notorycznie o tym, bo o dziwo okazuje się, że tworzy się jakaś wstrętna blokada psychiczna i miesiąc po miesiącu na teście ukazuje się jedna kreska zamiast upragnionych dwóch.
Warto zadbać o zdrowe żywienie, zażywanie witamin i minerałów, ale nie wariować :)
jeśli potrzebujecie pomocy w obliczeniu dni płodnych, żeby nie działać na ślepo zajrzyjcie do dni płodne - dzieci.pl
Kalkulator działa w bardzo prosty sposób. Wystarczy wpisać datę pierwszego dnia ostatniej miesiączki i przeciętną długość cyklu (czasem zmienia się ona o 1 - 2 dni ale mniej więcej można za obserwować ile mniej więcej taki cykl trwa). I to wszystko:) Klikacie oblicz dni płodne i kalkulator sam wyznacza Wam kiedy macie największe szanse na zajście w ciążę.
Proste?
Pewnie, że proste.
Co najlepsze jest to kalkulator nie tylko dla tych co chcą cieszyć się z potomstwa, tym którzy na ten moment wolą go nie mieć też taki kalkulator może być pomocny (nie mówię tu, że tylko na nim wystarczy się oprzeć, bo co to to nie ;), ale jeśli ktoś ma obawy na zbliżenie w dni płodne już wie mniej więcej kiedy przypadają :)
Taki kalkulator jest bardzo prosty w obsłudze i przydatny. Warto więc zapisać sobie stronkę tak by w razie potrzeby szybko ją odszukać. Drugim miejscem gdzie odnajdziecie taki kalendarz jest droga do siebie z obszernym artykułem wyjasniającym funkcjonowanie kalendarza.
Na stronie dzieci.pl znajdziecie mnóstwo ciekawych artykułów poczynając od starań o potomstwo aż po ciążę, poród, niemowlaki i starsze dzieciaki :)
Świetna stronka z mnóstwem przydatnych informacji i porad.

5 komentarzy:

 1. Mnie uczyli o dniach płodnych w szkole, właśnie na wychowaniu do życia w rodzinie. Dość dokładnie-kiedy są, jak policzyć itp itd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ola to jesteś jedną z nielicznych osób, które tego w szkole uczyli. U mnie ten przedmiot w gimnazjum nie istniał były jakieś dwa spotkania z pielęgniarką rozdała darmowe podpaski i tampony opowiedziała chwile o miesiączce i tyle, w technikum niby przedmiot był, ale z taką osobą, która puszczała jakieś filmiki o narkomanii itp ;)

   Usuń
  2. U mnie był w podstawówce, gimnazjum i liceum i naprawdę rzetelnie tłumaczyli takie rzeczy. Były zajęcia i wspólne i sami chłopcy/dziewczyny. Prowadziły zawsze nauczycielki biologii.

   Usuń
 2. mnie w szkole też uczyli jak je obliczyć. Tylko że dni płodnych się nie oblicza a wyznacza na podstawie objawów takich jak skok temperatury czy śluz przypominający biało jajka kurzego. przydatne mogą być też takie urządzenia jak testery na ślinę albo komputery cyklu np cyclotest

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie objawy też warto obserwować, ale dzięki kalkulatorowi zna się czas w którym te objawy często występują :)

   Usuń