poniedziałek, 22 września 2014

19 miesięcy

Wczoraj Nataniel skończył 19 miesięcy, a ja cały czas się zastanawiam kiedy to zleciało ;)
Powoli zaciera się wizja maleńkiego maluszka na rękach, teraz ten mały maluszek jest już coraz większym chłopcem biegającym gdzie się da ;)
Ostatnio dopadło nas jakieś przeziębienie. Dzisiaj na szczęście już trochę lepiej katar trochę odpuścił, kaszel też, ale dajemy miodzik, malinki i syropek więc mam nadzieję, że przejdzie już całkowicie.
Ale nie o tym dzisiaj.
Nasz 19 miesięczny synek ostatnio jest bardzo pomysłowy ;) bierze śrubokręt taty naprawia nim co się da, jak tylko usłyszy muzykę od razu rusza do tańca. Czasami patrząc tak na niego i zastanawiam się ile taka mała istotka potrafi i jak wiele nauczył się przez te 19 miesięcy. Z bezbronnego niemowlaka stał się chłopcem, który wszystko rozumie, umie zadbać o to czego potrzebuje, nie mówi może jeszcze wiele, ale i tak wiemy czego chce w danym momencie.
Uwielbiam patrzeć ile radości sprawia mu odkrywanie nowych rzeczy i nabywanie nowych umiejętności.
Pomału uczy się ubierać, sam zdejmuje sobie skarpetki, po wstaniu z nocniczka sam umie podciągnąć sobie spodenki, wiele radości sprawia mu bicie brawa jak zrobi siku do nocnika i razem idziemy je wylać. Wiele rzeczy uczy się naśladując nas samych. Wie gdzie świeci się światło wzięty na ręce sam je zapala, wie że trzeba zamknąć za sobą drzwi, umie je też już otwierać i idzie gdzie mu się podoba ;)
Jeśli coś chce bierze za rękę i pokazuje co chce.
Lubi rysować i używa podczas malowania wielu kolorów kredek, nie skupia się na jednym kolorze radość sprawia mu jak na kartce jest wiele różnych kolorów :) ostatnio coraz chętniej bawi się autkami i może siedzieć przy nich dłuższą chwilę. Uwielbia oglądać książeczki, rano często wkładam mu kilka do łóżeczka i za nim na dobre wstaniemy jeszcze je przegląda, uwielbia też jak mu się czyta i pokazuje co jest na obrazkach.
Jednym słowem uwielbia odkrywać co się dzieje wokół i jest przy tym bardzo radosny :)

Jeśli macie chwile czasu i chcecie odwiedzić fajny portal zapraszam Was na hartujmisie.pl

2 komentarze:

  1. Dzień młodszy od mojej małej J. <3
    Wszystkiego dobrego i rośnij zdrowo!

    OdpowiedzUsuń
  2. Prawdziwy maly mężczyzna i dumna mama :)

    OdpowiedzUsuń