czwartek, 27 lutego 2020

W sieci zł@

Żyjemy w czasach gdzie internet jest nieodłączną częścią społeczeństwa. Ma on wiele pozytywnych aspektów, ale niestety kryje się za nim też mroczna strona. Hejt, szykanowanie, ubliżanie, jak wiemy czasem potrafi wyniknąc z tego tragedia. Co zrobić by uchronić przed tym swoje dziecko, czy to w ogóle możliwe?
Ostatnio przeczytałam książkę "W sieci zł@" Wedny James. Każdy rodzić szczególnie tych dzieci, które zaczynają wchodzić w świat internetu powinien według mnie ją przeczytać.
Beth to blogerka i mama dwóch dziewczynek Lucy i Charlotte. Obie dobrze się uczą, mają zajęcia dodatkowe. Lucy jest bardziej wycofana, za to Charlotte to urodzona liderka z wianuszkiem przyjaciółek przy boku. Tylko czy tak pozornie urodzona liderka nie skrywa jakiś tajemnic? Ciężko się przyznać przed samym sobą, że własne dziecko może być sprawcą przemocy w sieci i nie tylko. Co stanie się jak Beth odkryje tą prawdę? Ile osób z tego powodu będzie cierpiało?
Dwie rodziny będą musiały poradzić sobie z cyberprzemocą i przyznać przed samym sobą, że w rodzicielstwie nie wszystko jest oczywiste.
Książka napisana w przystępny sposób, przeplatana wpisami z bloga i komentarzami do danego wpisu, więc czyta się całkiem ciekawie. Z każdą stroną dowiadujemy się więcej, plusem książki jest to, że napisana jest z perspektywy kilku osób więc możemy zgłębić problem z różnych stron.
Polecam, bo to temat na czasie i warto mieć oczy szeroko otwarte szczególnie jeśli chodzi o dzieci.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz